Україна лідирує за позовами в Європейський суд з прав людини
Керівник Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді оприлюднив статистику своєї діяльності у 2015 році під час прес-конференції у французькому місті Страсбург. По кількості справ, які перебувають на розгляді, лідирує Україна.

Україна продовжує лідирувати у цьому списку, як і в попередні роки. Загалом на розгляд суду подали майже 65 тисяч справ. Проти України подали 21,4% від усієї кількості. Друге місце у цьому рейтингу посідає Росія. Проти неї розглядаються 14,3% від всієї кількості поданих позовів. Третю сходинку займає Туреччина із показником 13%.

Більшість поданих від українців справ стосується старих майнових суперечок. Вони пов'язані з вже винесеними рішеннями українських судів.

Цікаво те, що попри лідерські позиції України по кількості справ, у перерахунку на кількість осіб наша країна не є лідером. Вона посідає, відповідно до цього показника, лише тринадцяте місце. Найгіршу сходинку тут займають три країни – Угорщина, Ліхтенштейн та Молдова.

Україна також займає одну з перших позицій відповідно до кількості рішень про порушення прав людини, винесених ЄСПЛ в 2015 році. Країна опинилась на четвертому місці. Протягом року було 50 рішень. Першу сходинку займає Росія – 109, на другому місці розмістилась Туреччина та Румунія – по 72.

znaj.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали