Технологія повторного використання води в душі дозволяє економити 80% енергії і 90% водиВисокотехнологічний душ, який переробляє використану брудну воду, може допомогти заощадити на рахунках за електроенергію, пише Dailymail.

Розробники підрахували, що англійські сім’ї можуть за рік користування цією технологією заощадити близько 1 тисячі фунтів.

Технологія, яка використовує 80 відсотків менше електроенергії і близько 90 відсотків менше води, ніж в традиційній моделі, подібна до тієї, яка використовується на Міжнародній космічній станції, де воду не можна витрачати даремно. У звичайному душі частина тепла втрачається, коли мильна тепла вода стікає в каналізацію. Тому технологія радикально скорочує кількість використовуваної води і електроенергії, що витрачається для її підігріву.

Принцип дії душу такий: вода спершу проходить через два фільтри – перший видаляє великі частинки бруду, такі як шкіра і пил, а більш тонкий другий фільтр позбувається будь-яких бактерій, крові чи вірусів. Потім вода нагрівається і циркулює назад до душової насадки.

Будучи настільки екологічним такий душ коштує недешево – близько 3300 фунтів за одиницю, вбудовану в підлогу ванної кімнати, в той час як окрема душова кабінка коштує 4100 фунтів.

Розробник технології Mehrdad Mahdjoubi сказав, що придумав душ під час роботи над проектом для НАСА.

ecotown.com.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали