В Україні зростають обсяги споживчого кредитування
Ставка робиться на короткострокове кредитування населення, а також на вкладення в депосертифікати Нацбанку і ОВДП.

Українська банківська система в березні поставила абсолютний рекорд по вільній ліквідності, повідомив глава ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

"Станом на 17 березня 2016 року року показник широкої гривневої ліквідності банків склав 97,6 млрд грн. З них обсяг гривневих коштів на коррахунках. - 37,5 млрд грн, а в депозитних сертифікатах НБУ - 60,1 млрд грн", - сказав він.

Також відзначив значну частину вільних коштів банків, яка потенційно могла йти на кредитування реального сектора економіки.

"Так як на коррахунках банківської системи необхідно тримати близько 40 млрд грн для виконання норми обов'язкового резервування (під залучені кошти), то обсяг вільної ліквідності, потенційно доступної для кредитування реального сектора економіки, станом на 17 березня становить близько 58 млрд грн.", - зазначив Шпек.

І сказав, що зараз фінустанови більшу частину своїх коштів направляють не на довгострокове кредитування корпорацій або громадян, а на видачу короткострокових споживчих позик населенню.

"Ну і, звичайно, в безризикові інструменти Нацбанку та Кабміну (депозитні сертифікати і держоблігації внутрішньої держпозики - Авт.)", - Зауважив Шпек.

За матеріалами: UBR


Друкувати