Луцьк – єдине місто, де налагодили централізований збір використаних батарейокВикористані батарейки стають джерелом забруднення довкілля. У конструкції елементів живлення використовуються важкі метали: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та ін. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами до 20 метрів квадратних або 1 метр кубічний землі, 400 літрів води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою, передає сайт visnyk.lutsk.ua.

З 2013 року відділом екології Луцької міської ради започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено в школах міста 24 металеві контейнери для таких відходів.

За 2014-2015 роки до акції долучились дошкільнята міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети «ПАККО», «Салют», мережа автозаправних станцій «WOG» та інші. Загальна маса зібраних за останніх 2 роки відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 4160 кг, які 23 березня цього року були успішно завантажені та доставлені у Львів на підприємство «Аргентум» для подальшої переробки.

За інформацією заступника директора підприємства «Аргентум» Тараса Когута, Луцьк єдине в Україні місто, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів.

ecotown.com.ua


Друкувати