Які фактори обмежили зростання ВВП УкраїниНБУ опублікував роз'яснення, чому темпи зростання реального ВВП за 1-ий квартал 2016 року, підраховані Держстатом - плюс 0,1% значно нижчі прогнозу Нацбанку, який прогнозував плюс 0,8%. На думку регулятора зростанню економіки України заважала Росія, погода, спад світових ринків сировини.

Про це повідомляє офіційний сайт НБУ.

"Зростання ВВП у І кварталі 2016 року стримували переважно тимчасові чинники. На тлі транзитних обмежень Російської Федерації, які діяли у січні-лютому, у цей період спостерігалося погіршення ділових очікувань. Внаслідок несприятливих погодних умов, які панували в січні, пригальмувалися будівельні роботи, а також було обмежено транспортні перевезення. У першій половині кварталу все ще зберігалися спадні тенденції на світових сировинних ринках. Хоча вже в другій половині кварталу економічне середовище істотно поліпшилося, як і ділові очікування, однак попередні негативні процеси вплинули на результат усього кварталу", - йдеться у документі.

Крім того, розвивався сектор послуг, дані якого публікуються рідше. У фінансовій та страховій сферах на третину впала додана вартість. Крім того, відновилося зниження у секторах освіти та охорони здоров'я. Водночас передбачувано зросла валова додана вартість за секторами, щомісячні дані випуску яких є основою для прогнозів НБУ. Зокрема, відновилося зростання в промисловості та торгівлі, продовжилося зростання у будівництві та транспорті, а також сповільнилося падіння у сільському господарстві.

Основними чинниками зростання ВВП залишались інвестиції та чистий експорт. Зниження експорту сповільнилося, хоча і несуттєво (до 3,8% порівняно з 5,8% у IV кварталі 2015 року). Проте істотно сповільнилося падіння імпорту (до 7,2% порівняно з 17,3% у IV кварталі 2015 року). Цьому сприяло скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року.

За оцінками Національного банку, розблокування транзиту та зростання цін на світових сировинних ринках, повернули економіку на траєкторію відновлення. НБУ наголошує, що прогноз зростання реального ВВП на 1,1% у 2016 році залишається актуальним.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали