STEM: професії майбутньогоУ Києві в Центрі «Розвиток КСВ» нещодавно оприлюднили результати з нагоди закінчення другого року функціонування проекту «STEM: Професії майбутнього». Зазначимо, що абревіатура STEM означає: наука (science), технології (technology), інжинирінг (engineering) та математика (mathematics). На заході були присутні представники компаній-партнерів проекту: Melexis, Microsoft та Syngenta. Прийшли також учні, котрі брали участь в проекті та вчителі, які координують програму у школах.

Проект «STEM:Професії майбутнього» є успішним прикладом співпраці відомих міжнародних компаній та шкіл в Україні. Адже він спрямований на популяризацію інженерно-технічних професій, а також на підвищення поінформованості школярів про можливості кар’єри у перелічених галузях. Проект STEM є унікальним з декількох причин: 1) це результат державно-приватного партнерства (бізнесу та шкіл); 2) це стратегічний і системний проект, оскільки школярі відвідують різні семінари протягом трьох місяців; 3) це приклад плідної співпраці компаній і розвитку їх корпоративного волонтерства.

Зокрема, Альона Федько, менеджер внутрішніх проектів у Syngenta, розповіла, що приймаючи участь в проекті, компанія демонструє свої довгострокові інвестиції в освіту та розвиток країни. Більше того, заняття в компанії змінює образ сучасного агронома в очах дітей: «На першому занятті, вони всі описували агронома як такого собі втомленого життям чоловіка похилого віку з лопатою та граблями, а на останньому – вони вже зрозуміли, що це цікава сучасна професія, і досить багато дітей виявили бажання стати агрономами»

Відтак, за 2 роки проект досягнув наступних результатів: близько тисячі учнів старших класів відвідали близько 100 занять від компаній з розвитку ІКТ, мобільних технологій, мікроелектроніки, хімії та біології, а також екскурсії на підприємства та до лабораторій.

На зустрічі, десятикласниця Енеш Бяшмурадова (гімназія №267), котра мріє стати біотехнологом поділилась своєю історією: «Після екскурсій у компанії, я зрозуміла, що мій вибір у житті не обмежується лише гуманітарними науками. Тому зупинила свою увагу на біотехнології. На зустрічі STEM для дівчат, нас навчили правильно ставити цілі та планувати їх досягнення. Тому я вже готуюсь до ЗНО з хімії та біології, щоб отримати високі бали наступного року». А десятикласникові Анатолію Зацаринному (школа №27) також сподобались заняття у компаніях, і він запропонував продовжувати проект. Особисто йому припала до душі професія агронома.

Проект змінив і менталітет менеджменту компаній-партнерів. Приміром Анна Маслікова, керівник адміністративного відділу у компанії Melexis, розповіла, що участь її українського офісу у проекті «STEM: Професії майбутнього» минулого року надихнула й центральне керівництво компанії займатись розвитком STEM на глобальному рівні, а другий рік участі у проекті збільшив кількість залучених співробітників з 4 до 45 (практично 50% всіх працівників компанії). Більше того, вже є домовленість, що співробітники Melexis будуть запрошувати і своїх власних дітей і розказувати про професії батьків так само цікаво, як і для учасників STEM проекту.

«Проект в подальшому буде розвиватися і поширюватиметься й в регіонах України, щоб все більше дітей отримали можливість дізнатися про професії майбутнього» – зазначила Ольга Янковська, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ».

Ігор Галущак


Друкувати
Найбільш популярні матеріали