Ринок телевізійної реклами в Україні зріс на 40%Рекламний ринок телевізійної реклами України за перше півріччя 2016 року зріс на 40%. Такі дані оприлюднила StarLight Sales, що входить до медіагрупи StarLight, в своєму прес-релізі, передає РБК-Україна.

Попит на ТБ-рекламу виріс на 5%, незважаючи на заборону прямої реклами пива. Зростання показали такі категорії як косметика і гігієна, e-commerce, побутова хімія, нерухомість і ювелірні вироби. Крім того, збільшилися бюджети і активність в таких ключових галузях, як фармацевтика, продовольчі товари та зв'язок. Також, за даними медіагрупи, відновила свою присутність в ефірі автомобільна категорія.

У той же час знизилася активність в категорії алкоголю по вже згадуваній причині заборони реклами пива. Така ж тенденція і з безалкогольною продукцією - тут зниження відбулося через зміну періоду активності частини клієнтів і їх організаційні проблеми. Також скоротилася категорія фінанси - через банкрутство частини українських банків.

Крім того, за даними компанії, через значне зростання ринку показник заповнюваності рекламних блоків знаходиться на технічному максимумі (90%). За підсумками півріччя кількість брендів на ринку збільшилася на 20%, а в червні зростання склало 35%.

У самій же групі зростання обсягу реклами був трохи більше, ніж в середньому по ринку (50%).

"Для збалансування попиту і пропозиції, і для того, щоб наздогнати споживчу інфляцію, ми на нові обсяги реклами підвищуємо ціни на 35% на осінь цього року. Ціна після підвищення стане нашою пропозицією на 2017 рік", - прокоментував ситуацію в групі генеральний директор StarLight Sales Андрій Партика.

За оцінками компанії, в цілому за підсумками року зростання ринку телевізійної реклами складе 30%. Така ж тенденція, на думку StarLight Sales, збережеться і в наступні два роки.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали