Центробанк Китаю має намір "засипати" світ юанями
Народний банк Китаю (НБК, Центробанк країни) має намір підтримати більш активне використання юаня в світі, посиливши співпрацю з іншими країнами і удосконаливши фінансову інфраструктуру, повідомляє Росбалт з посиланням на документи регулятора.

“Китайський Центробанк планує розширити канали для фінансування різних проектів в юанях і збільшити використання своєї грошової одиниці в якості світової резервної валюти”, – говориться в повідомленні.
19 липня НБК знизив курс національної валюти женьміньбі (офіційна назва юаня) до долара до 6,6971 за одиницю – нового мінімального рівня з жовтня 2010 року. Раніше Держрада КНР і Центробанк заявляла про необхідність підтримувати стабільність курсу юаня, зберігаючи його на “розумному і збалансованому” рівні.

Китайська валюта досить довго трималася на стабільній позначці близько 8,3 юаня за долар, поки влітку 2005 року не почала зміцнюватися. У серпні минулого року китайський ЦБ різко послабив курс юаня до долара, що потрясло світові фондові ринки. Пізніше регулятор направив зусилля на стабілізацію юаня.

finance.ua


Друкувати