Долар може впасти до 22-24 гривеньНайгірше, що може статися цієї осені - обвал курсу гривні нижче 30 грн./$, що викличе інфляцію на рівні 17-18% або навіть вище. Причина - відсутність кредитування з боку МВФ та інших міжнародних організацій. Такий песимістичний варіант розвитку подій озвучив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олег Устенко.

Однак імовірність такого сценарію, за його словами, дуже низька - не більше 10%.

"Українська влада чудово розуміє, чим загрожує подібне, а тому постараються докласти всіх зусиль для отримання траншу МВФ. Тут все залежить не стільки від НБУ, скільки від дій парламенту і уряду в проведенні системних реформ", - розповів Олег Устенко.

Тому базовий сценарій (з ймовірністю 85%) передбачає, що Україна все-таки отримає $ 1-1,5 млрд від МВФ, а слідом за цим ще близько $ 700 млн від ЄС і $ 1 млрд від Світового банку і ще $ 1 млрд під гарантії США.

"Всього близько $ 3,5 млрд, які як раз перекриють потреби країни у валюті, які ми оцінюємо на рівні $ 3 млрд", - говорить експерт.

На користь цього варіанту свідчить і сьогоднішня заява президента Петра Порошенка про те, що Україна вже найближчим часом отримає 600 млн. від ЄС.

При цьому збережеться висока волатильність обмінного курсу, який буде варіюватися в межах 25-27 грн ./$, а інфляція - на рівні близько 15%.

З таким трактуванням можливого розвитку подій згодна і економіст, провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Олена Сльозко.

Найоптимістичніший варіант найменш імовірний (всього 5%). Він, зокрема, передбачає, що крім грошей міжнародних кредиторів в країну хлинуть інвестиції.

Тоді гривня може зміцнитися до 22-24 грн ./$. Поки ж спостерігається сильне коливання курсу, засноване на негативних очікуваннях економічних агентів як щодо дій уряду і парламенту, так і на політичну ситуацію, в першу чергу - можливість введення воєнного стану в країні.

UBR


Друкувати