Скільки коштуватиме долар восениВалютний ринок в найближчі місяці буде неспокійним, і українська гривня до кінця року подешевшає по відношенню до долара США до 27 грн/дол. з нинішніх 25 грн/дол., вважають опитані УНІАН експерти.

Як пояснила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан, девальваційний тиск на гривню традиційно посилюється з приходом осені, при цьому населення і бізнес самі створюють підвищений попит на долари і підштовхують гривню до девальвації.

«Хоча Національний банк України буде згладжувати надмірно різкі рухи валютного курсу, продаючи валюту з резервів, ми очікуємо, що до кінця року курс опуститься до рівня лютого поточного року - 27 грн/дол.», - прогнозує експерт.

CEO & Founder громадської організації "Європейський аналітичний центр" Василь Голян відмічає, що в хронологічному інтервалі, стабільність національної грошової одиниці буде залежати від факторів валютної пропозиції протягом вересня-жовтня, а грошової маси – листопада-грудня.

«Це пов’язано з тим, що значні обсяги валютної виручки від основних українських експортерів - агровиробників - почнуть надходити на внутрішній ринок у другій половині осені, а їх пік припаде вже на зиму 2016-2017 рр. Відповідно, волатильність курсу гривні слід очікувати у вересні-жовтні. У той же час, в кінці року, в Україні традиційно відбувається збільшення грошової маси через бюджетно-емісійний канал (вже звичне погашення та наступне нове розміщення ОВДП)», - додає Голян.

Старший аналітик UniCredit Bank Андрій Приходько також прогнозує, що гривня подешевшає до долара до рівня 27 грн / дол., відзначаючи, що це відповідає очікуванням ринку. При цьому, банкір не бачить причин для скупки доларів, вважаючи більш вигідним засобом накопичення гривневі депозити.

«Середні по ринку ставки за строковими депозитами фізосіб становили 17,6% в липні. Навіть якщо курс гривні знову повернеться до рівня 27 грн за долар, ступінь девальвації все одно буде нижче, ніж поточна ставка за гривневими депозитами », - пояснив він.

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, на відміну від свого колеги, поки вважає гривню невдалим засобом заощаджень через невизначеність з отриманням чергового траншу МВФ, однак її прогнози щодо курсу на осінь більш оптимістичні. «Ми очікуємо, що восени роздрібний курс гривні буде коливатися в межах 25,2-26 грн за долар, що в принципі не є критичним для ринку», - зазначила Коробкова.


Друкувати