Як зміниться кредитний рейтинг США після виборів
Явні відмінності між передвиборними платформами кандидатів в президенти США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа не поставлять під загрозу кредитний рейтинг країни після листопадових виборів, відзначають аналітики міжнародного рейтингового агентства Investors Service Moody 's.

Незалежно від того, хто переможе на виборах, США збережуть максимально можливий рейтинг Moody's - "Ааа", пише Financial Times.

Разом з тим в рейтинговому агентстві вважають, що держборг США продовжить зростати як при Х.Клінтон як президенті, так і при Д.Трампу. У тому числі таке зростання пояснюється збільшенням витрат на програми медичного страхування і соціального забезпечення.

"Податково-бюджетна політика наступної адміністрації вплине на кредитний профіль США більше, ніж було при попередніх президентах", - вважає аналітик Moody 's Сара Карлсон.

За оцінками Бюджетного управління Конгресу США (CBO), протягом наступного десятиліття витрати на федеральні медичні і пенсійні програми будуть збільшувати бюджетний дефіцит країни. Якщо питання залишити без уваги, зростаючий дефіцит може поставити під сумнів кредитний рейтинг США, відзначає Moody 's.

"Жоден з кандидатів не уточнив, яким чином буде йти робота з бюджетними проблемами, що виникають з витрат на соціальні цілі, хоча їх пропозиції продовжують формуватись, - каже С.Карлсон. Без контрзаходів такі витрати послаблять кредитний профіль США в майбутні роки".

Обидва кандидати пообіцяли суттєві інвестиції в інфраструктуру: Х.Клінтон в розмірі $ 275 млрд, Д.Трамп - $ 550 млрд. За оцінками Moody 's, такі витрати можуть додатково погіршити кредитний профіль США, якщо не з'явиться нових джерел доходів федерального бюджету.

bin.ua


Друкувати