Гройсман обіцяє нову енергостратегію до кінця року
Уряд до кінця року завершить роботу над Енергетичною стратегією України, яка передбачатиме заходи щодо досягнення енергетичної незалежності країни.


Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка у вівторок, повідомляє Урядовий портал.

“Наша енергетична стратегія, над якою ми працюємо і завершимо цю роботу до кінця цього року, передбачає, що ми повинні менше споживати енергоресурсів і робити це більш ефективно і збільшувати власне виробництво енергоресурсів для того, щоб наша країна була незалежною. І в тому числ і вистрибнути” з цієї кабальної угоди, яка була прийнята в 2009 році”, – зазначив Гройсман.

Він нагадав, що за умовами згаданого контракту Україна купувала газ за ціною в 450 доларів за 1000 кубометрів газу за принципом “береш – не береш – повинен платити”.

Повідомляється, що через існування різниці цін на газ на сьогоднішній день Україна втратила 53 млрд доларів і має позов від Російської Федерації на суму 40 млрд доларів. “Росія хоче стягнути з України ці колосальні ресурси тільки тому, що в 2009 році був підписаний цей ганебний контракт”, – підкреслив Гройсман.

Говорячи про визначені урядом пріоритети в проекті Бюджету на 2017 рік, Прем’єр-міністр зазначив, що заплановано створення Фонду енергоефективності. Уряд розраховує, що Фонд отримає ресурс в 4 млрд грн, який буде повністю проінвестований для потреб енергозбереження.

Прем’єр-міністр зауважив, що Україна залишається лідером по споживанню енергоресурсів як в промисловості, так і комунальному секторі.

finance.ua


Друкувати