НБУ відзначає невиконання 21 банком вимог за операціями з пов'язаними особами
Національний банк відзначає, що 21 банк з перевірених ним 44 не виконує всі вимоги регулятора за активними операціями з пов'язаними особами.


Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

В ході проведеної НБУ діагностики активних операцій 44 найбільших банків було виявлено, що 23 банки здійснюють такі операції з дотриманням вимог регулятора.

Серед 21 банку, які вимоги ще не виконують, 14 готують трирічні графіки зменшення обсягу активних операцій з пов'язаними особами, а 4 вже узгодили з Національним банком такі графіки.

"Національний банк продовжує роботу, спрямовану на скорочення обсягів кредитування пов'язаних осіб. Діагностика виявила, що у деяких банків рівень виданих пов'язаним особам кредитів перевищує норму в кілька разів. З урахуванням проблемної ситуації, яка сформувалася в банківській системі протягом десятиліть, банкам надається можливість в трирічний термін привести обсяги операцій з пов'язаними особами до нормативних вимог Національного банку", - зазначив начальник управління моніторингу пов'язаних з банком осіб Олексій Рудий.

У жовтні процес діагностики операцій з пов'язаними особами закінчується ще в 14 банках.

До кінця 2016 року Національний банк планує перевірити всі банківські установи.

За матеріалами: bin.ua


Друкувати