На яку зиму слід чекати українцям
Тепловики продовжують активно везти вугілля на склади, хоча працювали, по суті, в зимовому режимі ще з початку літа: з червня ТЕС несли основне навантаження з виробництва електрики.


Українські енергетики повним ходом готуються до зими. У сховища закачують газ, на склади ТЕС активно везуть вугілля, а відключені для ремонтів енергоблоки атомних електростанцій вже стали до ладу. Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик відзвітував: в Україні достатньо вугілля і газу для опалювального сезону. «Підготовка до проходження осінньо-зимового періоду затверджена постановою Кабміну, де визначені норми і запаси на складах. Ці норми були розраховані на мінімальні температури», - сказав він під час селекторної наради з керівництвом областей. При цьому уточнив: «Зокрема, на складах генеруючих компаній знаходиться понад 1,6 млн тонн вугілля». Ще півмільйона тонн дасть імпорт. «Ми готові і за балансом, і за запасами в повній мірі», - сказав міністр, давши зрозуміти, що тепло і світло взимку у людей буде, інформує еizvestia.com.

Затверджений Міненерговугіллям план поставок вугілля виконується, хоча на початку жовтня було незначне відставання від графіка - на чотири дні. «За фактом ми маємо відставання від графіка накопичення вугілля в обсязі сумарно 340 тис. тонн, - заявив в ході круглого столу головний диспетчер ДП «НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. - Це чотириденний запас вугілля, що спалюється на станціях. Система буде працювати навіть з таким незначним відставанням».

Однак вже 9 жовтня голова держкомпанії «Укренерго» Всеволод Ковальчук повідомив, що Україна повністю йде в графіку по підготовці до осінньо-зимового періоду. Підтверджує це і профільний міністр: «Хочу запевнити всіх жителів нашої країни, що ніяких проблем з опалювальним сезоном в Україні не буде», - підкреслив Насалик.

Найбільше постаралися підприємства атомної і теплової енергетики. Тепловики продовжують активно везти вугілля на склади, хоча працювали, по суті, в зимовому режимі ще з початку літа: з червня ТЕС несли основне навантаження з виробництва електрики.


Друкувати