Вітчизняна сільгосппродукція дуже конкурентоздатна в ЄС – Кутовий
Українська сільськогосподарська продукція дуже конкурентоздатна на ринку Європейського союзу.


Про це під час свого виступу на телеканалі ICTV у програмі «Свобода слова» сказав Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України, відповідаючи на запитання журналістів про те, чому європейських товарів на українських поличках більше ніж українських товарів на європейських.

«Наша продукція в Європі занадто конкурентоздатна. Собівартість виробництва цієї продукції дуже низька. Тому Європа дійсно ставить максимум бар’єрів, щоб українську продукцію туди не пустити», - зазначив Кутовий. Так, за словами Міністра, українська курятина та українські яйця нижчі за собівартістю, але нічим не поступаються у якості європейським. «Тому Європа і закриває свої ринки. Там де можна ці ринки посунути, нам це вдається», - говорить Міністр.

Нагадаємо, що питання щодо збільшення квот на аграрну продукцію, яка поставляється на ринок ЄС, активно обговорювалося Міністром Тарасом Кутовим під час щорічного аграрного діалогу Україна-ЄС 22-23 червня у Брюсселі та мало продовження у технічному опрацюванні сторонами. А наприкінці вересня Європейський Союз пішов на перший крок збільшення квот для сільськогосподарських виробників України. Про це заявила Європейський комісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом під час зустрічі в Мінагрополітики. Згідно з прийнятим рішенням українські виробники сільськогосподарських товарів отримають додаткові квоти на кукурудзу, пшеницю, мед, крупи, оброблені томати, всього на $195 950 000.


Друкувати