НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2017 році
Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту країни у 2017 році з 3% до 2,5%, а у 2018 році - з 4% до 3,5%.


"Перегляд прогнозу на наступні два роки пов'язаний з гіршого зовнішньою кон'юнктурою для українських експортерів у порівнянні з попередніми очікуваннями", - йдеться в інфляційному огляді НБУ, оприлюдненому ввечері у четвер.

На думку Нацбанку, враховуючи рекордне світове виробництво зернових у 2016 - 2017 маркетинговому році, ціни на них будуть залишатися на низькому рівні, а ціни на сталь теж не продемонструють значного зростання через високі обсяги її пропозиції на світових ринках.

У той же час основним драйвером економічного зростання, як і в поточному році, у 2017-2018 роках будуть інвестиції, вважають в центробанку.

"Також помірно буде відновлюватися приватне споживання. Його зростання буде стимулювати реалізація відкладеного попиту і збільшення доходів населення. Додатковим фактором збільшення як споживання, так і інвестицій стане пожвавлення кредитної активності завдяки зниженню процентних ставок в економіці", - відзначається в звіті.

НБУ також уточнює, що зберіг прогноз економічного розвитку на поточний рік незмінним - на рівні 1,1%.

За його оцінками, зростання ВВП в третьому кварталі 2016 року у порівнянні з аналогічним кварталом 2015 року прискорилося вкрай незначно - до 1,6% з 1,4% у другому кварталі. "Все ще обмеженим залишався потенціал транспортних перевезень на сході країни, а також відбулося чергове посилення транзитних обмежень з боку РФ. У той же час завдяки підвищенню врожайності обсяги збору ранніх зернових культур виявилися високими. В результаті активний експорт зернових культур став двигуном оптової торгівлі", - прокоментував Нацбанк.


Друкувати