Галасюк: Збережемо науку – створимо перспективу!
Фінансування вітчизняної науки на 2017 рік слід невідкладно збільшити на 600 млн грн, передбачивши як забезпечення фундаментальних досліджень, що мають світову перспективу, так і бюджетну програму для реалізації заходів з реформування НАН України та підтримки молодих науковців. На цьому наполягають нардепи від Радикальної партії разом з однодумцями у парламенті.


“Коли будується будинок, не можна нехтувати фундаментом і, тим більше, руйнувати його. Національна Академія Наук України потребує радикального реформування, але це не значить, що українські вчені заслуговують на те, щоб їх заморили голодом, а наукову молодь - змусили до еміграції”, – наголосив Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, звернувшись до Прем’єр-міністра України щодо забезпечення необхідного фінансування вітчизняної науки.

“Українська наука, перспективні фундаментальні дослідження, а також підтримка талановитих молодих науковців - беззастережні пріоритети. Сподіваюся, уряд та Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман теж поділяють це бачення і дослухаються до звернення українських парламентарів щодо фінансування вітчизняної науки”, - заявивголова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Парламентарій також поінформував, що на адресу керівників профільних комітетів та депутатських фракцій ВРУ надійшло звернення від Президента Національної академії наук України Б.Є. Патона щодо врахування мінімальних додаткових потреб НАН України у 2017 році.

“Ми переконані в тому, що дійсно існує реальна необхідність збільшення видатків, передбачених проектом Державного бюджету України на 2017 рік, як на підтримку наукових досліджень, так і на глибоке системне реформування Національної академії наук України, яка має стратегічне значення для розвитку наукового потенціалу й посилення науково-експертної та інноваційної діяльності країни”, - прокоментував В.Галасюк.

Голова Комітету зауважив, що НАН України потребує глибокого системного реформування та модернізації, в тому числі посилення інтеграції науки і вищої школи (університетів), налагодження ефективного зв’язку з виробничим сектором, запровадження нових підходів до оцінювання ефективності діяльності наукових установ, комерціалізації науково-технічних розробок тощо. Водночас, на перехідному етапі вироблення державної концепції реформи НАН України та її подальшої реалізації необхідно зберегти існуючу в Україні науково-дослідну базу та продовжити найважливіші фундаментальні дослідження, зберегти в українській науці та підтримати талановиту наукову молодь, а також передбачити кошти на здійснення заходів щодо реформування НАН України.

Відповідне депутатське звернення до Прем’єр-міністра підписали: Ляшко О.В., Галасюк В.В., Вовк В.І., Амельченко В.В., Співаковський О.В., Козаченко Л.П., Герасимов А.В., Литвин В.М., Домбровський О.Г., Курило В.С., Розенбла Б.С., Кришин О.Ю., Єфімов М.В., Кужель О.В

Галасюк: Збережемо науку – створимо перспективу!


Друкувати