Українці масово виїжджають працювати до Польщі
Без українських працівників частина працедавців у Польщі змушена була б закрити свою підприємницьку діяльність, заявив президент Національної економічної палати Польщі Анджей Арендарський. Часто у польських офісах працює більше українських співробітників, ніж поляків. Про це в коментарі розповіла експерт з пошуку роботи компанії Recrut Alliance Ольга Орос.


"Польські роботодавці для українців найбільше пропонують вакансії на "робочі спеціальності": персонал на заводи, збирачі овочів і фруктів, будівельники, працівники на харчове виробництво. На другому місці за попитом кваліфіковані спеціалісти - інженери, технологи, механіки у виробничі підприємства. Є великий попит на програмістів. У польських офісах IT-компаній часто поляків менше, ніж співробітників з інших країн, особливо українців", - говорить експерт, повідомляє Gazeta.ua.

Найбільше українських програмістів працює в Гданську і Кракові.

"Польща не дуже популярна серед українців. Виняток становлять представники робочих спеціальностеей. Польські роботодавці не надто щедрі на зарплати. Якщо є вибір, то вітчизняні спеціалісти - інженери на виробництво чи технологи - ідуть далі в Західну і Північну Європу, будівельники - в арабські країни", - уточнює Ольга Орос.

За її словами, вузькокваліфковані фахівці подвоюють свою українську зарплату.

"Технологи в Польщі отримують від 1500 до 2000 тисяч доларів, головні технологи в харчовій промисловості - $3-5 тисяч доларів. Інженерів запрошують на зарплату від 2 тисяч доларів", - уточнюють у Recrut Alliance.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали