Тимошенко бореться за справедливу ціну на газ
Останні два роки продемонстрували, що на ринку природного газу як власного видобутку, так і імпортованого, не наведено порядку. Посередники і великі державні та недержавні газовидобувні компанії продовжують присвоювати значну частину ренти. Натомість ціни на природний газ для населення та суб’єктів господарювання є непідйомними.


Безкомпромісну позицію стосовно політики Уряду в питаннях встановлення «ринкових» цін на природний газ для споживачів займає Юлія Тимошенко та очолювана нею партія «Батьківщина». Як повідомив на своїй сторінці на Facebook Андрій Павловський 23-го листопада, о 9-00 відбудеться вкрай важливе засідання Київського Окружного Адмінсуду за позовом «Тимошенко та споживачі України проти Уряду» по скасуванню незаконної Постанови КМ 315 про встановлення споживачам України «ринкової» ціни на газ.

Позивачі переконані, що: 1) уряд не мав права встановлювати «ринкову» ціну. 2) уряд не мав і не має жодного економічного обґрунтування регульованої ціни. Позивачі зазначають, що «ми зараз не обговорюємо – якою має бути справедлива ціна. Ми вимагаємо, щоби всі тарифи встановлювалися згідно Законів України і законів економіки. Щоби споживач мав право на захист своїх інтересів. Якщо хтось називає це «популізмом» і не європейською практикою, той є або клінічним ідіотом або ворогом України».

Тимошенко вперше в новітній історії України у 2000 році, будучи віце-прем’єром, навела лад в розрахунках в паливно-енергетичному комплексі, що стало запорукою соціально-економічного підйому 2000-2008 років. Такий прецедент мав би стати взірцем для наслідування останнім двом урядам, але, на жаль, не став.

Тодор Марченко


Друкувати