НБУ попереджає про фінансову нестабільність
В НБУ заявили про виникнення системних ризиків для фінансової стабільності через прийняття судами неправомірних рішень по відновленню діяльності дев'яти банків, у яких вже відкликані банківські ліцензії.


Про це повідомили в прес-службі Нацбанку, інформує kurs.com.ua.

У зв'язку з прийнятими рішеннями суддів, НБУ відзначає виникнення таких системних ризиків для фінансової стабільності, як повернення на ринок банків, виведених за порушення норм фінансового моніторингу.

При цьому у відомстві зазначили, що в разі відновлення діяльності виведених з ринку банків, повернення витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на виплату вкладів фізичних осіб (тобто державні кошти) може бути продовжене на невизначений термін.

"Подібні рішення судів вже створили прецедент, коли судова система використовується власниками банків, виведених з ринку, у власних інтересах і як квазі-легітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, в свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на оздоровлення банків України та очистку банківського сектора від банків-зомбі і банків-мийок", - заявив директор юридичного департаменту Національного банку Олег Заморський.

Національний банк вже звернувся до Верховного Суду України з відповідною заявою про перегляд рішень касаційної інстанції.

Нагадаємо, що суди прийняли рішення відновити діяльність дев'яти українських банків - Капітал, Східно-промисловий комерційний банк, Велес, Радикал банк, Укрінбанк, Преміум, Союз, Фінансова ініціатива, Київська Русь.


Друкувати