До інклюзивної економіки через кооперацію та ESOP
Кооперація сьогодні – це інноваційна модель бізнесу та світовий тренд, що демонструє сталий розвиток в умовах мінливості світової економіки та дає можливість працівникам приймати участь в управлінні компанією або ставати її співвласниками. Кооперація успішно застосовувалася в Україні на початку ХХ століття, а наразі ж невиправдано вважається рудиментом та потребує відродження і максимальної підтримки держави.


Конкретні шляхи підтримки кооперації та впровадження механізму ESOP (право співробітників на отримання акцій компанії) в Україні, а також проекти з розвитку соціального підприємництва обговорюватимуть 13 грудня о 14:15 в рамках парламентського круглого столу «Кооперація та ESOP в Україні – на шляху до інклюзивної економіки», організованого за ініціативи Українського кооперативного альянсу (УКА) та Центру економічної демократії під егідою Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва.

Як відомо, за рахунок демократичної організації та розширення прав і можливостей працівників-співвласників, кооперативна модель ефективна у промисловості, сільському господарстві, сфері послуг, фінансовому та банківському секторах. Йдеться не лише про малі підприємства, але й про такі гіганти як Mondragon Corporation та John Lewis Partnership (74 тис. та 89 тис. працівників-співвласників відповідно).

Відчуваючи вимоги часу, традиційні корпорації також ідуть на впровадження кооперативного досвіду і застосовують програми (на зразок ESOP), які перетворюють найманого працівника на співвласника. Така інклюзивна бізнес-модель «employee stock ownership plan» активно впроваджується корпораціями Siemens, Lufthansa, Air France, UniCredit, Bayer, Daimler, Ubisoft та багатьма іншими. Це лише підкреслює, що інклюзивність та демократичність, які є ключовими рисами кооперації, прямо вимагаються сучасним інноваційним виробництвом та хай-тек економікою.

Очікується, що розвиток кооперації, разом з демократизацією існуючих компаній через механізм ESOP, зможе допомогти у подоланні соціальної нерівності, зміцненні середнього класу та формуванні менталітету власників у суспільстві.


Локація: вул. Грушевського, 5, конференц-зала (вхід через 9 під'їзд)
Акредитація за тел.: 067 748 08 19


Друкувати