В Україні можуть змінити правила виходу на пенсію
Пенсію за віком у 2025 році будуть отримувати тільки 8% чоловіків і 10% жінок в Україні. Про це заявив на зустрічі з представниками Світового банку в Україні, присвяченій підготовці до пенсійної реформи, міністр соціальної політики Андрій Рева, інформує прес-служба Мінсоцполітики.


"Наша ідея полягає в тому, щоб зробити диференційованим час виходу на пенсію. Ми підрахували, що у 2025 році тільки 8% чоловіків і 10% жінок зможуть отримувати пенсію за віком", - сказав Рева.

Учасники зустрічі зійшлися на думці, що ключовим елементом в роз'яснювальній роботі щодо пенсійної реформи повинен бути упор на стаж, на усвідомлення, що для того, щоб вийти на пенсію, необхідно платити внески.

"Повинен виконуватися контракт поколінь. Я працюю - плачу внески, мої діти працюють - платять внески. Так ось, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюють виконують його лише на 40%. Тому зараз центральним завданням є відновлення стимулів, щоб всі платили внески . Тому що саме це є головним елементом наявності страхового стажу ", - додав Рева.

Керівник програми Світового банку з макроекономіки та подолання бідності Фарук Кхан зазначив, що запропонований остаточний пакет рішень повинен бути простим, щоб кожен пересічний громадянин зрозумів суть цього своєрідного договору між державою і ним, щоб усвідомив, чому він повинен платити державі.

"Давайте проштовхнемо цю реформу, без неї рухатися далі неможливо. Ми готові залучити вам на допомогу фахівців, які працюють над вашою темою у Вашингтоні", - підкреслила директор представництва Світового банку в Україні Сату Кахконен.

За матеріалами: kurs.com.ua


Друкувати