Як нові зарплати змінять життя українців
Народжувати і хворіти українцям у 2017-му стане вигідніше. Внаслідок зростання мінімальних зарплат до 3200 грн і зростання прожиткового мінімуму (ПМ) з 1 травня і 1 грудня розмір багатьох виплат, розрахунок штрафів і зборів також зміняться.


Крім лікарняних, декретних, «родових» і допомоги для матерів-одиначок, збільшені вдвічі добові витрати відрядженим. Тепер по Україні мінімальна сума «на життя», не підтверджена документами, становить 320 грн. А на витрати при поїздці за кордон відведено 80 євро – в гривнях, за курсом Нацбанку на день видачі добових (приблизно 2400 грн), інформує eizvestia.com.

За словами експертів, бюджет в результаті заощадить. Як пояснив нам президент Украналітцентру Олександр Охрименко, виплати як і раніше будуть нараховувати, виходячи з доходів родини. Тому, наприклад, якщо мати-одиначка з 5-річним сином заробляє 3200 грн, то їй ніяка допомога від держави тепер не передбачається, так як її ПМ 1600 грн, а дитини – 1 355 грн.

«Збільшення вдвічі мінзарплати і залишення колишніми прожмінімуму на ділі означає суттєву економію для держбюджету, так як доходи сім'ї не зміняться. Тільки після зростання мінзарплати багатьом малозабезпеченим допомагатиме не держава, а роботодавець», - говорить Охрименко.


Друкувати