Андрій Гордєєв: люди повинні відчути себе господарями на власній землі
Децентралізація вступила в основну фазу реалізації, що знаходить свій прояв у формуванні об’єднаних територіальних громад. Укрупнення громад відкриває нові можливості для соціально-економічного піднесення територій та підвищення рівня концентрації фінансових ресурсів для реалізації інвестиційних проектів, що дасть можливість створити нові робочі місці, модернізувати місцеву інфраструктуру, диверсифікувати господарський комплекс.


Значні успіхи в цьому напрямі має Херсонська область. За словами губернатора Херсонщини Андрія Гордєєва, Херсонська область, яка в минулому році була однією з тих, що відстають в процесі децентралізації (1 громада), зараз лідирує по динаміці об'єднання громад. Сьогодні їх уже 11. В процесі злиття перебувають ще кілька. В області сьогодні без перебільшення децентралізаційний бум.

Важливий момент полягає в тому, що на третьому році реформи люди почали розуміти, що мета децентралізації – не об'єднання заради об'єднання. У всіх херсонських громадах цей процес проходив зі своїми труднощами. У деяких випадках два роки пішло тільки на те, щоб умовити сусідні села або селища в доцільності злиття і показати його перспективи. Принцип «я тебе знаю, ти знаєш голову сільради, давай об'єднуватися» не працював ніде. Люди вимагали свого роду «бізнес-план», щоб побачити, як зміниться їхнє життя сьогодні і через пару років.

Вагомий аргумент на користь децентралізації – люди мають відчути себе господарями на власній землі. І на Херсонщині це вже відбувається. Безпідставність страшилок окремих політиків про нібито закриття шкіл і лікарень, «геноцид села» в результаті об'єднання громад, херсонські ОТГ «доводять» на власному прикладі.

Позитивні досягнення Херсонщини в процесі створення об'єднаних територіальних громад сприятимуть тому, що жителі анексованого Криму побачать просування материкової частини в напрямі проведення реформ. Це стане вагомим підгрунтям для відновлення цілісності України. Тому вдала децентралізація на Херсонщині – це необхідна передумова соціально-економічного піднесення України у короткостроковій перспективі.

Український журнал «Економіст»


Друкувати