Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів (Zero waste)
Нині в межах означеної міжнародної програми на розгляді у Міністерстві фінансів та економіки Франції перебуває заявка великої міжнародної компанії Egis щодо виділення грантових коштів на розробку проектної документації для комплексного вирішення проблем з ТПВ у Львові. Про це, зокрема, повідомив народний депутат України та радник міського голови Львова Сергій Кіраль під час публічного обговорення на цю тему.


За словами Сергія Кіраля, основна робота компанії буде спрямована на оновлення проекту рекультивації Грибовицього сміттєзвалища, розробленого інститутом «Гірхімпром», та вивчення різних варіантів технологій переробки твердих побутових відходів і будівництва нового сучасного комплексу. Посадовець також відзначив, що процес співпраці із Францією проходить паралельно із процесом залучення коштів Європейського інвестиційного банку для рекультивації сміттєзвалища.

«Я хотів би закликати громадськість до підтримки міста і посилення тиску на тих, від кого сьогодні залежить прийняття рішення щодо спільного проекту з ЄІБ. Це Мінрегіонрозвитку, яке вже понад рік блокує відповідне рішення. Це притому, що місто розпочало цей процес ще в 2014 році. Однак, незважаючи на це досить тривале блокування, місто таки подало заявку на 75 млн. євро для закриття полігону ТПВ та будівництво нового комплексу. А сьогодні на розгляді в Міністерстві фінансів та економіки Франції перебуває заявка міжнародної компанії Egis, яка має досвід підготовки концепцій поводження з ТПВ, для напрацювання та розробки цілого пакету проектної документації для комплексного вирішення цих проблем у Львові. І до кінця місяця має бути прийнято рішення. Ми сподіваємось, що воно буде позитивне, і тоді місто зможе заручитися досвідом та фаховими знаннями компанії для розробки стратегічних документів», – зазначив Сергій Краль
Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів (Zero waste)

Водночас Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів (Zero waste)». Зазначимо, що початку нового тисячоліття в розвинених країнах світу набуває все більшого поширення стратегія «Zero Waste» (в перекладі з англійської – «Нуль відходів»). Прибічники цієї стратегії вважають, що, доклавши значних зусиль, можна досягти такого стану, коли на міські звалища не потраплятиме взагалі ніяких відходів. Тобто, усі 100% побутових відходів можуть перероблятись і в різний спосіб слугувати людям – у вигляді нових матеріалів, товарів або ж палива. Сьогодні в жодній країні світу до показника в 100% перероблених ТПВ ще не дісталися, але показник в 50% вже є реальністю в окремих регіонах та містах в Європі, США, Канаді та Новій Зеландії. За 10 найближчих років його заплановано довести до 70–80%, а через 20 років досягти бажаних 100%. Для порівняння, в нашій країні рівень переробки побутових відходів нині не досягає навіть 5%! Отож з початку цього року у місті Лева стартує розробка стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки. До цього процесу залучають міжнародних експертів, а також фахівців із міст-партнерів.

Ігор Галущак
Львів


Друкувати
Найбільш популярні матеріали