В Кабміні знайшли гроші на будівництво доріг
Кабінет міністрів пропонує направити кошти, які можуть вивільнитися від реструктуризації облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що проводиться Національним банком України і Міністерством фінансів, на будівництво доріг.


Як повідомили в прес-службі уряду, відповідні домовленості були досягнуті в ході наради в уряді за участю глави уряду Володимира Гройсмана, глави НБУ Валерії Гонтаревої і керівництва дорожніх держхолдингів.

Зокрема, в ході засідання глава уряду зазначив, що реструктуризація (репрофайлінг) ОВДП дозволить заощадити близько 15 млрд грн, які можна спрямувати в якості додаткового фінансування на дороги.

Це, на його думку, дозволить в 2,5 рази збільшити бюджет дорожніх робіт в порівнянні з 2016 роком.

При цьому Гройсман підкреслив, що глава держави – Петро Порошенко – повністю розділяє цю пропозицію, оскільки будівництво доріг є одним з ключових пріоритетів.

«Орієнтовна сума з урахуванням ресурсу від репрофайлінга складе близько 35 млрд грн, – цитує прес-служба Гройсмана. – Це відчутний обсяг для країни. Головне – логістика».

Він нагадав, що сьогодні є три ключових джерела фінансування всіх дорожніх робіт – держбюджет, кошти міжнародних фінансових організацій і внутрішні джерела.

«Система готова до масштабного будівництва доріг, розпочато відродження автодорожнього господарства, підготовлена проектна документація, підготовлені техніка та матеріали. Питання доріг має дуже важливе значення. З’єднання торговельних коридорів з морськими портами дозволить відігравати суттєву роль в переміщенні товарів», – сказав глава уряду.

За матеріалами: finance.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали