Коломойський може отримати 5-10 років на погашення боргів, - Гонтарева
Глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв’ю Reuters заявила, що для незалежного аудиту активів Приватбанку новий менеджмент вже найняв компанію Ernst&Young. Крім того, буде відібрана міжнародна компанія для управління проблемним портфелем, як це погоджено з МВФ.


"Міжнародна компанія наймається, щоб не було ніяких неринкових умов, ніяких оцінок активів за неправильною вартістю, щоб було зрозуміло, хто бенефіціарні власники цих активів і як вони збираються кредити віддавати", - додала В. Гонтарева, повідомляє finbalance.

За її словами, до кінця першого півріччя має пройти перевірка здатності компаній, яким Приватбанк позичив гроші, розрахуватися з ним у найближчі 5-10 років.

"Якщо цього не відбувається, то тоді (було) доведення банку до банкрутства. Це - питання наших всіх правоохоронних органів і банк буде подавати позови", - сказала В. Гонтарева, відповідаючи на питання про відповідальність колишніх акціонерів (у 2015 році в законодавстві України з’явилася норма про кримінальну відповідальність за доведення банку до банкрутства).

Гонтарева сказала, що крім реструктуризації кредитного портфеля Приватбанку регулятор замислюється над вирішенням проблеми непрацюючих кредитів в секторі в цілому, де їх частка зросла до 50 відсотків за кілька років економічної кризи і девальвації гривні.
"Велика проблема всієї країни - це NPL, така ж проблема і у державних банків. Ми думаємо, як цю проблему вирішувати, чи потрібна окрема міжнародна компанія, такого класу, як намагаємося знайти для реструктуризації портфеля Приватбанку", - сказала глава регулятора.

За її словами, банки зможуть добровільно передавати проблемні активи в таку компанію.


Друкувати