Однопартієць Юлії Тимошенко розповів про причини перетворення майже всіх українських сімей на жебраківНевиправдане зростання комунальних тарифів знекровлює і так мізерні доходи пересічних українців, звужуючи тим самим платоспроможний попит на товари широкого вжитку. Найменш захищені верстви населення змушені майже всі свої доходи спрямовувати на оплату послуг систем тепло-, водо-, електро- та газопостачання.

На своїй сторінці у Facebook відомий ураїнський політик та громадський діяч, представник ВО «Батьківщина» Андрій Павловський зазначає, що борг населення з оплати послуг ЖКГ зріс, і в січні 2017 року склав 29 млрд. гривень! Заборгованість населення України (без урахування тимчасово окупованій території АР Крим, Севастополя та зони проведення АТО) по оплаті житлово-комунальних послуг у січні 2017 р. порівняно з груднем 2016 р. збільшилась майже на 5,5 млрд. гривень і на кінець січня склала 29 млрд. грн.

За даними Держстату, заборгованість населення за централізоване опалення і гаряче водопостачання на кінець грудня становила 11,1 млрд. грн., на оплату електроенергії – 3,6 млрд.грн., за газопостачання – 9,9 млрд.грн., за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 2,5 млрд.грн., за централізоване водопостачання та водовідведення – 1,5 млрд.грн., за вивезення побутових відходів – 0,4 млрд. грн. Нагадаємо, в січні 2017 р. населення країни сплатило за послуги 9,2 млрд. грн. (62,6% нарахованих за цей час сум).

Протягом січня 2017 р. населення сплатило за електроенергію 3,6 млрд грн (112% нарахованих за цей час сум). На виконання постанови КМУ від 27 червня 2003 р. № 976 «Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за ЖК-послуги» у січні 2017р. з населенням уклали 3,3 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості. Загалом було погашено заборгованості за договорами на 21,9 млн, а сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала 7,6 млн. грн.

Ось такі сумні наслідки так званих «єдиних» тарифів Гройсмана. Люди просто не можуть сплачувати за ними. Ну, а байки про субсидії – це просто байки. Бо поширюється, як лавина, кількість повідомлень, що люди не можуть оформити субсидії, що субсидії недостатні тощо. Політика Порошенка – єдиного реального керівника НКРЕКП – це масове зубожіння населення, перетворення майже всіх сімей на жебраків.

Представники ВО «Батьківщина» послідовно відстоюють необхідність формування прозорого ринку послуг природних монополій з метою усунення проявів надмірного зростання тарифів. Сьогодні зростання тарифів сприяє значному збагаченню олігархів-фактичних власників природних монополій та посилює зубожіння пересічних українців, що створює передумови для появи масових акцій суспільного невдоволення.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали