Українці врятували польську демографію і економіку, - Bloomberg
Хвиля імміграції з України ефективно утримує населення Польщі від старіння на 5 років.


Це хороший результат для однієї з найбільш швидко старіючих країн в Європі, інформує еizvestia.com.

За даними Bloomberg, в останні два роки в Польщу приїхали понад мільйон українців. Наші громадяни наситили ринок праці західного сусіда, а заодно сприяли встановленню найнижчого рівня безробіття.

Безпрецедентне число приїжджих допомогло стримати зростання заробітної плати при стабілізації економіки, яка перебувала на межі кризи на початку 2016 року. Центральний банк Польщі зміг зміцнити стабільні процентні ставки, залишаючи на історичному мінімумі 1,5%. Економічне зростання європейської держави може сягнути 3% у 2017 році.

«Приїзд одного мільйона українців показав, що демографія - це не доля», - зазначив економіст з Barclays Plc Томаш Веладек.

Якщо в ЄС їдуть біженці з Сирії та Північної Африки, то Польщу заполоняють українці. Так, число українських заробітчан, які приїхали до Польщі, зіставне з кількістю мігрантів, які приїхали до Німеччини в 2015-2016 роках.

Як зазначає Bloomberg, залишати рідну країну українців змушує дворічний економічний спад, анексія Криму у 2014 році і затяжна війна на сході країни. А Польщу вони вибирають через близькість культурних і мовних зв'язків, а також зручний транзитний маршрут. При цьому імміграційний експерт польського союзу підприємців і роботодавців Якуб Бінковськи зазначив, що в активізації української імміграції до Польщі присутня «не тільки економічна, а й політична причина».

Хоча число українських робітників у Польщі перевищило 1,3 млн в минулому році, майже половина роботодавців в січні шукала українців, так як не змогла залучити на роботу місцевих жителів. Такі дані опитування 300 польських фірм.

В цілому, за оцінками польського союзу підприємців і роботодавців, Польща потребуватиме 5 млн робочих протягом 20 років, щоб не відставати від економічного зростання.


Друкувати