Продукти дорожчатимуть, бо виробники поставлені на межу виживання – Скоцик
Унаслідок жорсткої податкової політики нинішня посівна кампанія в Україні нагадує гасіння пожежі. Аграріїв позбавили стимулювальної системи оподаткування, а обіцяних дотацій не дали. При цьому імпортні складові виробництва значно подорожчали. Усе це зумовлює подальше зростання цін на продукти харчування.

Таку думку висловив лідер Аграрної партії, економіст Віталій Скоцик. За його словами, уряд не виконав обіцянку компенсувати аграріям втрату спецрежиму ПДВ дотаціями, повідомляє gazeta.ua.

"Влада "розводить" аграріїв. Уже третій місяць немає не лише дотацій, а навіть інформації про умови та схеми їх надання! Особливо потерпають аграрні виробництва, орієнтовані на внутрішній ринок, - тваринницькі, овочівницькі, птахівницькі, садівницькі. Найближчим часом Україна може опинитися без власного молока і м'яса. Відродження молочного скотарства займе 10-15 років", - припустив Віталій Скоцик.

Через дії урядовців уже 2015 року аграрне виробництво зменшилось на 4,5%, констатує він. На початок минулого року земельний податок сплачувався з 32 млн га ріллі, а вже на кінець року тільки з 16 млн га. Тобто маємо подальшу тінізацію галузі.

Віталій Скоцик зазначає, що агровиробництво на понад 80% прив'язане до імпортних складових. Наприклад, дизельне паливо Україна купує за кордоном за валюту. А долар цього року знову подорожчав.

"На тлі недавнього падіння гривні зростають витрати на все аграрне виробництво. Підприємства втрачають і без того дефіцитні оборотні кошти. Посівна проходить у режимі гасіння пожежі", - каже він.

Віталій Скоцик прогнозує, що зростання витрат відіб'ється в цінах на продукти харчування вже влітку та восени - після завершення аграрного циклу виробництва.

"Уже маємо стрімке зростання цін на молоко, хліб, м'ясо. На завершення циклу виробництва харчі подорожчають ще суттєвіше. Це призведе до зниження споживання, спровокує інфляцію, яка ще більше підкосить національну валюту. І за це все відповідає Кабмін, який ми попереджали про наслідки, ще коли урядовці збиралися скасовувати спецрежим ПДВ", - наголосив Віталій Скоцик.

На його думку, проблеми сільгоспвиробників почалися саме 2015 року, коли аграріїв почали позбавляти спеціального режиму оподаткування ПДВ. Це був абсолютно безкорупційний механізм, що дозволяв спрямовувати кошти на закупівлю насіння, добрив, запчастин.

"Сумніваюся, що владі вистачить сміливості визнати провальною свою аграрну політику", - підкреслив Віталій Скоцик.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали