В Україні будуть планувати бюджет на три роки вперед
Верховна Рада прийняла законопроект № 6161 щодо одноразового перенесення термінів подачі Міністерством фінансів основних напрямів бюджетної політики з 1 квітня до 1 червня.


За прийняття проекту закону за основу і в цілому проголосували 260 народних депутатів, пише capital.ua.

Закон дозволить вже у 2017 році перейти на середньострокове бюджетне планування - формувати бюджет і прогнози відразу на наступні три роки.

Основний позитивний ефект від прийняття законопроекту полягає в тому, що використання найбільш актуальних макроекономічних показників дозволить зробити більш точні прогнози і на наступні два роки після планового.

Як зазначає дослідник Київської Школи Економіки, член редакційної колегії VoxUkraine Ілона Сологуб, це дозволяє повноцінно ввести середньострокове бюджетне планування (тобто, розробка бюджету відразу на три роки - ред).

Основним недоліком законопроекту, на думку дослідника Київської Школи Економіки Павла Яворського є те, що законопроект не передбачає механізмів регулярного поновлення макроекономічних показників, на основі яких формується бюджетна політика.

Він також підкреслює, що зараз бюджетні резолюції носять формальний характер і часто не беруться до уваги при розробці бюджету.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали