Через аферу НКРЕКП може постраждати і «Велика четвірка»
Голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк розкритикував плани НКРЕКП щодо встановлення завищеної вартості приєднання промислових споживачів до електромереж.


«Зранку за дорученням Олег Ляшко завітав до НКРЕКП і попередив її очільника Дмитра Вовка про неприпустимість афери, яку вони вчергове намагаються провести, після того як команда РПЛ, виробники та експерти «зупинили» їх Постанову №148», – поінформував нардеп.

За його словами, прикриваючись рейтингами Doing Business та звітами «великої четвірки», у НКРЕКП хочуть просто пограбувати інвесторів, виробників, будівельників, аграріїв та підприємців в інтересах приватних монополістів – обленерго.

«Суть їх ідеї – перекласти штучно роздуту вартість активів обленерго, колись приватизованих олігархами «за копійки», на тих підприємців, хто сьогодні хоче щось збудувати, дати людям роботу, а країні податки. Вартість нестандартного приєднання до електромереж (до 5 МВТ), яку хоче встановити НКРЕКП – це фікція і афера. Майже те саме, що було у Постанові №148 з невеликими «поступками», – пояснює Галасюк.

Як вдалося з'ясувати парламентарю, компанії «Делойт і Туш» та «Ернст і Янг» робили оцінку активів обленерго взагалі для інших цілей – НКРЕКП ж приховує їх звіти про оцінку та рецензії ФДМУ на них – копії цих документів не було надано навіть на його депутатське звернення: «Якщо там все правильно, то чого ховають?»

«Якщо нова афера Д.Вовка відбудеться всупереч позиції промисловців, підприємців, експертів та Радикальної партії, відповідати доведеться не тільки НКРЕКП, а й відповідним компаніям «великої четвірки» – буде проведена незалежна і об'єктивна експертиза як їх оцінки активів обленерго, так і методики НКРЕКП» – пообіцяв політик, наголосивши, що вже звернувся до Прем'єр-міністра, а також НАБУ та ГПУ для реагування на цю ситуацію.

Голова Комітету наголосив, що пропонує якісно інший підхід – модель умовно-безкоштовно приєднання до мереж (і не тільки електричних), при якій споживач сплачує помірну інвестиційну складову в тарифі замість мільйонних поборів «за приєднання» на вході. «Ми обов'язково врегулюємо це питання і законодавчо», – пообіцяв Галасюк.

Відео


Друкувати
Найбільш популярні матеріали