Росія підриває зусилля щодо припинення військових дій на Донбасі, - ОБСЄ
Росія підриває зусилля з припинення бойових дій на Сході України, а також відмовляється засуджувати залякування місії ОБСЄ і продовжує порушувати права опозиції в окупованому Криму.


Про це заявила тимчасово повірена у справах США в ОБСЄ Кейт М. Бернс, передає Ukr.Media.

"Росія продовжує поведінку, яка підриває припинення бойових дій. Знову, 29 квітня спостережна місія ОБСЄ чула постріли в районі розведення сил під станицею Луганській. Це запустило знову відлік часу припинення вогню перед розведенням сил. Спостережна місія повідомила, що постріли робилися з території під контролем сепаратистів. 14 квітня, у той самий день, коли сили сепаратистів під проводом Росії оголосили про готовність відійти від Станиці Луганської, спостережна місія звітувала про напад спільних російсько-сепаратистських сил на українському позиції", - повідомила Бернс.

За її словами, протягом двох тижнів, спільні російсько-сепаратистські сили тримали 30 одиниць забороненої зброї, включаючи танки і гаубиці в 15 кілометрах від району розведення сил.

Крім цього, Бернс висловила жаль через те, що Росія не підтримала частина заяви ОБСЄ де засуджуються спроби залякати, або налякати спостерігачів ОБСЄ, а також йдеться про необхідність гарантувати доступ місій по всій Україні без обмежень, зауважень або зволікань.

"Відмова Росії приєднатися до іншим країнам-учасникам і повністю підтримати спостерігачів співвідноситься з тим, що вона не забезпечує доступ місій по всій території України, зокрема на територіях підконтрольних спільним російсько-сепаратистським силам. Обмеження в доступі, разом з погрозами і залякуванням послаблюють наглядову місію. Тільки минулого тижня, спільні російсько-сепаратистські сили 13 разів обмежували доступ спосетержних місій", - заявила представник ОБСЄ.

Крім цього, Росія продовжує порушувати права тих, хто протистоїть незаконній анексії Криму.

"Ми закликаємо припинити переслідування незалежного журналіста Миколи Семени. Фіктивний суд над ним відновився 3 травня - Всесвітній день вільної преси після 5-тижневої перерви", - заявила Бернс.

За її словами, США не визнають і ніколи не визнають спроби Росії "змінити кордони України".

"Разом з нашими європейськими партнерами ми заявляємо, що наші санкції проти Росії залишаться в силі, поки вона повністю не виконає мінські домовленості, а санкції пов'язані з Кримом будуть в силі поки Росія не поверне Україні контроль над півостровом", - додала Бернс.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали