Анатолій Гулей: кредитний ринок буде працювати за новими правиламиНизька інвестиційна активність значною мірою пов’язана з результативністю функціонування кредитного ринку, а точніше доступністю так необхідних для розширеного відтворення бізнесу фінансових ресурсів. Вітчизняний кредитний ринок вже давно потребує інституціонального переформатування з використанням передової світової практики.

На своїй сторінці у Facebook Голова правління ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа», співголова Вищої експертної ради при Раді Національного банку України Анатолій Гулей зазначає, що «з 20 червня – кредитний ринок буде працювати за новими правилами. Банки не зможуть в рекламі вказувати процентну ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій.

«У розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов'язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача», – йдеться в пояснювальній записці до закону №2455.

Раніше боржники в першу чергу погашали штрафні санкції і відсотки, в результаті чого «тіло кредиту» фактично не змінювалося. Після вступу закону в силу, в першу чергу, буде погашатися сума простроченого боргу, потім «тіло кредиту» і тільки після цього – штрафні санкції.

Нагадаємо, що Громадська колегія Ради Національного банку України висунула кандидатуру Анатолія Гулея на посаду Голови Національного банку України.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали