Чому в Україні дешевшає долар
До кінця тижня курс долара продовжить помірно знижуватися. Офіційний курс американської валюти і її вартість на міжбанку опустяться до 26,2 грн. Готівковий долар у банках буде на рівні 26,1/26,2 грн.


Про це розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, повідомляє gazeta.ua.

"Курс долара до гривні після тимчасової стабілізації знову почав знижуватися. Цьому сприяло падіння американської валюти на світових ринках. За тиждень офіційний курс долара знизився з 26,35 до 26,28 гривень. На міжбанку курс упав із 26,39 до 26,28. На готівковому ринку - до 26,08/26,25 гривень", - говорить аналітик.

На стабільність гривні впливає населення, яке продає валюту.

"Директор департаменту фінансової стабільності Нацбанку Віталій Ваврищук повідомив, що регулятор прогнозує збереження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу в найближчі роки на рівні $4 мільярдів. Для покриття цього дефіциту Україні необхідно буде залучати капітал на зовнішніх ринках. Це означає, що НБУ та уряд повинні особливу увагу приділити поліпшенню інвестиційного клімату. Прямі іноземні інвестиції різко впали. У першому кварталі склали близько $100 мільйонів. Сьогодні дефіцит поточного рахунку значною мірою перекривається за рахунок населення, яке продає валюту зі своїх заощаджень", - додав Вадим Іосуб.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали