Стало відомо, скільки коштує українська земля
Ціна 1 га української ріллі становить до $1 тис.


Про це заявив народний депутат Аркадій Корнацький, автор законопроекту №5535-1 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", повідомляє gazeta.ua.

"Зараз багато чую від політиків, що ціна 1 га української землі складає 5-10-15 тисяч доларів. Людям пудрять мізки, - переконує народний депутат. - Таких цін немає навіть у Європі. Подивіться на країни так званого колишнього соціалістичного табору. Там 1 га землі вартує від $1 тис. Вся ця клоунада стосовно того, що українську землю можна продати за величезні гроші – обдурювання людей і відсутність комплексного мислення".

Якщо землю в Україні продаватимуть дорожче - зростуть ціни на продукти харчування.

"Вартість продуктів напряму залежить від ціни землі і тих коштів, які вкладаються у виробництво. Якщо інвестор, який зараз вкладає кошти у якісне насіння, добрива, зарплату, техніку, вкладатиме ще й у землю – то собівартість продукції зросте суттєво", - каже Аркадій Корнацький".

Народний депутат переконує, що такі ціни на ріллю встановив ринок.

"Земельний ринок не просто діє стосовно непідмораторних земель. Він з 1995 до 2002 існував і для земель товарного виробництва. Ціна на ріллю вже склалась. Вона набагато менша $1 тис. за 1 га. Реально зараз – 500-550 доларів".

Зростання ціни на землю до $1 тис/га не позначиться на вартості продуктів харчування, каже автор законопроекту №5535-1 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".


Друкувати
Найбільш популярні матеріали