В Україні почало діяти мито на шоколад з Росії
В найближчому майбутньому експерти з РФ прогнозують подальшу втрату російськими кондитерами ринку України.

З вівторка, 20 червня, в Україні набули чинності п'ятирічні антидемпінгові мита розміром 31,33% на імпорт з Росії шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао.

У травні був опублікований аналіз Комісії з міжнародної торгівлі, яка прийшла до висновку про наявність демпінгового імпорту в Україну деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з РФ та обґрунтованості методу, на підставі якого була визначена "демпінгова маржа" .

За словами аналітика ГК "Телетрейд" Богдана Терзі, за період з 2013 по 2015 рік виробництво національного шоколаду впало на 7,63%, а за 2016 рік - майже на 6% порівняно з 2015 роком.

«Продажі всередині країни нашого шоколаду впали на 26,5%, починаючи з 2013 року, - говорить експерт.

«Більше того, на 11% зменшилася кількість працівників у шоколадному секторі. Думаю, що таке падіння виробництва шоколаду за останні роки було викликане, в першу чергу, девальвацією гривні і зниженням платоспроможності населення України. Варто зауважити, що російські солодощі на сьогодні займають лише від 1% до 5% шоколадного ринку України, тоді як частка вітчизняного виробника Roshen становить 45-48%, Корони - 40-45, "Світоч", Millennium та ін. ділять між собою - 5-10%. Тому рішення щодо прийняття антидемпінгових мит несе в собі більше популістський характер і в подальшому ніяких економічних змін в шоколадному секторі не викличе», - зазначив Терзі.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали