В Україні змінився транспортний збір на авто
Уряд України змінив Методику визначення середньоринкової вартості легкового автомобіля для оподаткування його транспортним податком (в розмірі 25 тис. грн). Таку постанову було прийнято 21 червня на засіданні уряду в середу.


Згідно з новою методикою ціна формується з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна і типу пального. Раніше ціна визначалася з урахуванням марки, моделі, типу двигуна і обсягу циліндра, типу коробки передач, повідомляє finance.ua.

Тепер для визначення середньоринкової ціни у формулі ціна нового автомобіля множиться на коригувальний коефіцієнт з урахуванням терміну експлуатації авто.

Щодо податкової ставки тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є автомобілі не старше 5 років, середня ринкова вартість яких перевищує розмір 375 розмірів встановленої на 1 січня звітного року мінімальної заробітної плати (раніше – 750 розмірів), в зв’язку з чим в текст методики внесені відповідні зміни.

До того ж, якщо раніше МЕРТ розраховував середньоринкову вартість авто і передавав ДФС дані про автомобілі не старше 5 років, середня ринкова вартість яких перевищує 750 мінімальних заробітних плат, то тепер буде розміщувати перелік таких авто (зі середньоринковою вартістю понад 375 мінімальних зарплат) на своєму сайті, з урахуванням даних про марку, модель, рік випуску і тип пального.

Якщо ж на сайті МЕРТ відсутня інформація про автомобіль, який підлягає оподаткуванню транспортним збором, міністерство за зверненням ДФС або власника авто може визначити і додатково розмістити її.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали