Ситуація в банківській системі України й надалі погіршуєтьсяОстанні два роки в банківській системі України характеризувалися масовим банкрутством комерційних банків. Також значною проблемою вітчизняної банківської системи є висока частка проблемних кредитів. Переважна більшість проблем кредитування реального сектору зумовлена наслідками економічної кризи 2009 року, які так і не вдалося повною мірою усунути в 2014-2017 роках.

За даними Національного банку України, частка непрацюючих кредитів в банківській системі України на сьогоднішній день досягає 57%, що є основною перешкодою для активного відновлення кредитування в країні. Левова частка проблемних кредитів – це кредити великому бізнесу й іпотечні кредити населенню.

Враховуючи те, що більшість банківських установ України так і не перейшла із спекулятивної спрямованості своєї діяльності на дієве кредитування реального сектору економіки, говорити про формування вітчизняного ринку позикового капіталу в класичному розумінні не приходиться. Відновлення докризових обсягів кредитування суб’єктів бізнесу та надання споживчих кредитів залежить від спрощення процедури отримання кредиторами застави, удосконалення процедури банкрутства банківських установ, зменшення боргового навантаження на позичальників.

Український журнал «Економіст»


Друкувати
Найбільш популярні матеріали