Прикарпатські аграрії беруть на озброєння досвід Польщі
Нещодавно делегація з Івано-Франківщини у складі очільників обласних агровідомств побувала в Польщі з ознайомчим візитом у компаніях «Полданор» (Poldanor) та «Прайм Фуд» (Prime Food). Зазначимо, що ці дві компанії є дочірніми підприємствами групи Axzon A.S., до якої входить і українська агрокомпанія «Даноша».


Першим пунктом візиту було місто Ґданськ, адміністративний центр Поморського воєводства. Адже саме в цьому воєводстві знаходиться м’ясопереробний завод «Прайм Фуд». Відвідини цього м’ясопереробного заводу надали можливість українським фахівцям побачити приблизно таке ж виробництво, яке планується розгорнути й у Прикарпатті. Під час огляду виробничих цехів, представники Івано-Франківщини були здивовані високими стандартами якості та гігієни, які там панують. З першого кроку на завод просто вражає, наскільки чисті приміщення, не зважаючи на те, що там у виробництві залучена велика кількість людей. Кожен етап виробництва тут ділиться на окремі стадії, і для того, щоб забезпечити високу якість готової продукції, доступ на виробництво можливий тільки в певному порядку та у супроводі відповідальних осіб. Проте під час екскурсії у делегації таки була можливість побачити весь процес приготування м’ясних виробів, а також спробувати декотрі з них під час дегустації.

Зазначимо, що галичани побували й на зустрічі з віце-маршалом Польського Сенату Богданом Борусевичем, а також з Павелом Орловським, котрий обіймає посаду віце-маршала Поморського воєводства. Відтак вони мали змогу дізнатися про особливості організації співпраці між бізнесом і державними органами в Польщі, яким чином вирішуються питання охорони довкілля та наскільки сприятливими є умови для ведення сільського господарства. Окрему увагу прикарпатці звернули й на те, що в регіоні дуже активно розвивається туризм, і велика кількість тамтешніх свинокомплексів аж ніяк не стоїть тому на заваді. Навпаки - велика кількість довкільних проектів створює ще привабливіші умови для того, щоб активно розвивати тут рекреаційну сферу та пропагувати здоровий спосіб життя. До прикладу, в одній з ґмін, де знаходиться понад 5 свиноферм компанії «Полданор», є цілих 33 озера та стави! Про те, як живеться найближчим сусідам компаній «Полданор» та «Прайм Фуд», а саме, ґмінам (найменшим адміністративним одиницям у Польщі), представники Прикарпаття могли дізнатися з перших уст під час урочистого обіду з війтами ґмін Пшехлєво, Жечениця, Кочала, а також старостою Члуховського повіту.

Загалом, після завершення поїздки українські гості повернулися додому з твердим переконанням, що продовжувати розвивати цивілізоване сільське господарство у нас на Україні не тільки варто, але й необхідно. Адже Україна значно багатша від Польщі на природні ресурси, тому має величезний потенціал посісти чільне місце не тільки серед аграрно-промислових країн Європи, але й усього світу.

Ігор Галущак


Друкувати
Найбільш популярні матеріали