Нардеп попередив українців про небезпеки вітчизняних банків
Інвестувати в банки України небезпечно, так як в країні відсутня економічна стабільність.


Про це повідомив засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута, відповідаючи на питання про причини високих депозитних відсотків в українських банках, передає Ukr.Media.

«Тому що це ризик, тому що кредитна ставка висока. Сьогодні гроші де? Населення тримає їх десь в іншому місці, але не в банківській системі. За оцінками я вже багато разів говорив, це від 60 до 80 мільярдів доларів. Українці розуміють, що інвестувати в банки дуже ризиковано. Тому у Києві та Київській області ціна на нерухомість піднялася, так само як і попит на неї. Не хочеться тримати гроші при собі, адже це дуже небезпечно: багато зброї, багато грабежів», — зазначив політик.

Тарута впевнений, що українська влада в цьому питанні повинна орієнтуватися на своїх європейських колег.

«А якби держава була розумнішою, то сказав би: давайте ми гарантуємо 100-відсоткове збереження ваших грошей, але ви не будете отримувати за це великі відсотки, Ви будете отримувати 2 відсотки. Отримані кошти ми будемо інвестувати з маржею в 1,5-2 відсотка в розвиток країни. І ви від цього виграєте: буде збільшення заробітної плати, адже коли зростає економіка — ростуть робочі місця, піднімається заробітна плата і т. д», — підкреслив парламентарій.

Також він назвав причину, по якій банки пропонують українцям «захмарні» процентні ставки.

«Якщо дивитися на країни з великим ризиком, а ми маємо сьогодні, на жаль, самий низький кредитний рейтинг. Оцінка -3б означає найвищий інвестиційний і кредитний ризик. А якщо він є, ніхто з Заходу не хоче йти в цю країну. Наприклад: якщо я туди йду, то закладаю велику маржу. Це говорить про те, що я хочу заробити дуже багато і відразу, адже є певна небезпека. Країни з високим ризиком завжди мають високі банківські ставки», — сказав він.

«Ми не маємо стабільності, як політичної так і економічної. Україна, на жаль, не має стабільності з точки зору безпеки. Також у нас відсутня стабільність правоохоронних органів: вони постійно займаються рекетом. А далі йде судова система, податкова, фіскальна і т. д. Тому й гроші зараз такі дорогі», — зазначив Тарута.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали