Росію можуть виключити з Ради Європи
Росію найближчим часом можуть виключити з Ради Європи.


Про це повідомляє видання Politico з посиланням на керівників організації.

"Існує потенційна загроза, що Росія залишить організацію. Якщо Росії доведеться піти, тоді 140 мільйонів людей залишаться без можливості звертатися до вищого суду в Європі, що дуже важливо для російських громадян", - сказав виданню генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд.

Як наголошується, в 2014 році Росію позбавили права голосу в Раді Європи після незаконної анексії Криму. Якщо ситуація не зміниться, вибори нових суддів і керівників організації протягом наступних двох років пройдуть без участі Москви, пише видання.

Повідомляється, що РФ може покинути організацію, якщо не буде брати участі у виборі основного персоналу. Таким чином, буде зруйнований юридичний міст між Європою і Росією, який існував з 1996 року, коли Москва приєдналася до Ради Європи.

Видання пише, що Росія досі не зробила жодних кроків, щоб повернути Україні Крим. Також вона продовжує не допускати комісарів Ради Європи з прав людини на півострів, що "абсолютно неприйнятно", - підкреслив Ягланд.

"Ми повинні обміркувати, чи буде Європа краще і безпечніше, якщо Росія залишиться сама по собі, поза юридичної системи Європи? Для мене це дуже гостре питання", - сказав Ягланд.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали