В ООН підрахували, скільки грошей втратила Росія через санкції
Джазейрі вважає, що після трьох років здійснення каральних заходів проти Росії потрібна "оцінка їх ефективності".


Згідно з даними ООН міжнародні економічні санкції проти Росії, введені, зокрема, Сполученими Штатами і Європейським союзом, привели до прямих втрат країни в сумі 55 млрд доларів з тих пір, як вони стали застосовуватися в 2014 році.

"Дані відображені в доповіді, представленій сьогодні в Раді з прав людини доповідачем ООН з питання негативної дії на права людини односторонніх примусових заходів, таких, як ті, які встановлені проти Росії після приєднання Кримського півострова в березні 2014 року і її подальшої участі в конфлікті на сході України", - повідомляє видання EFE.

Повідомляється, що доповідач Ідріс Джазайрі, який провів в квітні минулого року офіційну місію в Росії для збору інформації з перших рук, зробив висновок в своїй доповіді, що санкції слід починати поступово знімати, починаючи з тих, які вплинули на населення.

Відзначається, що міжнародне співтовариство підтримує Росію в режимі санкцій, які включають блокування активів, заборону на поїздки і галузеві заходи в області фінансів, оборони і нафтових послуг.

"У доповіді наводяться дані про різке погіршення російської економіки з 2014 року: зниження доходів на душу населення, збільшення числа людей, що живуть в умовах бідності, і уповільнення макроекономічного зростання, але робиться висновок, що це було пов'язано не тільки з санкціями, а й з падінням цін на нафту в тому ж році", - також повідомляється.

За словами Ідріса Джазайрі, російська економіка також відновлюється, і за останні дванадцять місяців рубль підвищився на 15%.

У доповіді також наголошується, що антиросійські санкції коштують країнам, які їх ввели, 3,2 млрд доларів щомісяця. У документі повідомляється, при цьому основний тягар втрат лягає на країни ЄС.

З огляду на ці докази, Джазейрі вважає, що після трьох років здійснення каральних заходів проти Росії потрібна "оцінка їх ефективності".


Друкувати
Найбільш популярні матеріали