В Україні набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні
Із 13 жовтня в Україні набуває чинності закон про мовні квоти на телебаченні, що зобов'язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою, а на місцеві канали – не менше 60%.


Закон був опублікований в офіційному виданні парламенту "Голос України" 13 червня і вступив в силу, як було передбачено, через чотири місяці від дня оприлюднення, пише 24tv.ua.

Згідно із документом, передачі, фільми й новини, виконані українською мовою, мають становити не менше ніж 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному із проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00 годинами. Якщо телекомпанія веде мовлення у кількох областях, вона прирівнюється до загальнодержавної.

Прописано й умови роботи телекомпаній, які мовлять "мовами корінних народів України". Сумарний обсяг телемовлення державною мовою та мовами корінних народів має становити 75% ефіру, при чому щонайменше 30% мають бути державною мовою.

За порушення мовних квот телекомпанії загрожує штраф – 5% загальної суми ліцензійного збору.

Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада остаточно ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про україномовні квоти на телебаченні в Україні. За проголосувало 269 депутатів – представники майже всіх фракцій та груп парламенту, окрім "Опозиційного блоку". А 13 червня даний закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України".


Друкувати
Найбільш популярні матеріали