Державний Укргазбанк готують до приватизації
Укргазбанк почнуть готувати до приватизації. Єдиний шлях до ефективного управління у банківському секторі – це поступова та прозора приватизація державних банків.


Про це у Facebook повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, пише gazeta.ua.

"Наша стратегічна ціль – реформа державних банків та зменшення частки держави у банківському секторі країни. Зараз ця частка сягає 52 відсотків. Це дуже багато. Звісно, можна знайти приклади, де держава володіє понад 70 відсотками банківського сектору. Однак я думаю потрібно брати за приклад такі країни, як Данія, де частка державних банків становить 1 відсоток", - зауважує Данилюк.

Уже подано законопроект до Верховної Ради щодо вдосконалення корпоративного управління держбанків. Він передбачає залучення більшості незалежних членів до наглядових рад.

"Сьогоднішнє підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Мінфіном, Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Укргазбанком щодо підтримки його приватизації є доказом того, що ми серйозно налаштовані на якісну трансформацію державних банків через залучення приватних інвестицій у банківський сектор", - додав міністр.

Укргазбанк входить до топ-5 українських банків за обсягом активів. 94,94% статутного капіталу банку належить державі в особі Міністерства фінансів України.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали