В ООН прийняли оновлений проект резолюції по Криму
На засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН був прийнятий оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.


Зазначається, що документ був підтриманий представниками 71 країни, ще 77 країн вирішили утриматися. Проти виступили Білорусь, Північна Корея, Венесуела і ще кілька країн.

Президент України Петро Порошенко привітав рішення Третього комітету Генеральної асамблеї ООН про підтримку резолюції про стан прав людини в Криму.

"Вітаю рішення Третього комітету з посиленою резолюції ГА ООН про стан прав людини в Криму! Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російської окупаційної влади щодо міжнародного єдності і солідарності в питанні деокупації Криму", - написав П. Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Президент України також висловив надію на широку підтримку резолюції на рівні Генеральної асамблеї ООН у грудні і "успіх наших спільних зусиль з відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".

Раніше в цей день Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію "Становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" (A/C. 3/72/L. 42), ініційовану українською делегацією.

Резолюція, зокрема, закликає Росію прийняти всі необхідні заходи, щоб негайно покласти край порушенням і ущемленням прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, та скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією і дозволяють здійснювати примусове виселення та конфіскацію приватної власності в Криму в порушення застосовних норм міжнародного права.

Згідно резолюції, Третій комітет Генасамблеї ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції та управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов'язання за міжнародним правом щодо поваги до законів, що діяли в Криму до окупації;

Також документ закликає РФ негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також забезпечити доступність освіти українською і кримськотатарською мовами.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали