Чи варто відновлювати державне регулювання цін
Відновлення державного регулювання цін на продукти харчування буде мало ефективним. Адже, коли ціни зростають, то опустити їх вниз практично неможливо.


Про це розповів директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише gazeta.ua.

"Багато високопосадовців говорять про повернення до держрегулювання. Зокрема, у Нацбанку переймається цим питанням через бажання впливати на інфляцію", - каже Дорошенко.

Існують ефективніші альтернативи відновленню державного регулювання цін.

"Необхідно запровадити субсидіювання продукції харчування, або знизити ПДВ на соціальні продукти. Чи взагалі на всі продукти харчування. Перша система працює у Сполучених Штатах, а друга - у Європі", - говорить експерт.

Директор асоціації постачальників торговельних мереж зауважив, що росту цін також сприяє відкритий ринок із ЄС та з іншими країнами світу.

"Стрибки цін пов'язані зі скасуванням держрегулювання спостерігалися у травні-липні. Зараз подорожчання відбувається через макроекономічні причини", - сказав він.

Експерт додав, що зараз ціни на деякі продукти почали знижуватись.

"Дешевшає гречка. Можливе зниження ціни ще на декілька гривень. Можуть на гривню подорожчати курячі яйця. Однак з грудня ціна почне знижуватися. Очікується зменшення вартості вершкового масла. Адже, у всьому світі спостерігається подешевшання цього продукту", - зазначив Олексій Дорошенко.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали