Крупний держбанк попросив допомоги в НБУ15 листопада відбувся тендер НБУ з підтримки короткострокової ліквідності. Так, за результатами тендеру Ощадбанк залучив від Національного банку 3 млрд гривень на 84 дня під 15,5% річних під заставу ОВДП.

"Зазначена операція була здійснена прозоро в повній відповідності з діючою нормативною базою регулятора. Необхідність у залученні рефінансування обумовлена значним обсягом операцій з кредитування великих корпоративних клієнтів реального сектора економіки. Незважаючи на те, що Ощадбанк залишається одним з лідерів за приростом строкової ресурсної бази в національній валюті, яка за 9 місяців поточного року зросла на 7,7 млрд гривень, обсяг гривневої ліквідності недостатній для повного покриття потреб клієнтів в кредитуванні", - повідомили в Ощадбанку.

Банк відзначає, що зазначене рефінансування принципово відрізняється від того, що банки масово залучали раніше під час кризи.

Зокрема, мова йде про диверсифікацію джерел фінансування.

З огляду на об'єктивну тенденцію зростання процентних ставок залучення на ринку, банк використовує ринковий підхід до управління своєю ліквідністю, зберігаючи при цьому ефективність.

За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк займав 2-е місце (220,7 млрд гривень) серед 88 діючих банків.

За матеріалами: fin.org.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали