Інвестори стали більше довіряти українським євробондамСинхронність динаміки котирувань боргових інструментів найбільших українських емітентів говорить про те, що ключовим драйвером українських євробондів ще довго буде залишатися макроекономічна ситуація в країні. Про це пише Апостроф.

З моменту зниження в 2014 році Міжнародним рейтинговим агентством Moody’s Investors Service рейтингу єврооблігацій України, що спричинило обвалення котирувань євробондів українських промислових холдингів, вартість їх боргових інструментів чуйно реагує на суверенні рейтинги країни.

Видання зазначає, що внутрішньогалузеві фактори на вартість євробондів практично не впливали. Так, за даними засновника Фонду енергетичних стратегій Юрія Корольчука, з моменту набрання формули «Роттердам +» чинності 30 березня 2016 р. облігації ДТЕК в квітні-травні 2016 року виросли всього на 10,1%, що значно нижче зростання інших українських емітентів в той же період: Метінвест і Ferrexpo піднялися в ціні на 21,4% і 21,9% відповідно.

За оцінкою економічного експерта Сергія Фурси, котирування єврооблігацій Метінвесту, Ferrexpo, ДТЕК, МХП протягом останніх двох років показують синхронну позитивну динаміку, позаяк ризики України знижуються.

У вересні 2017 року Україна розмістила єврооблігації з погашенням у вересні 2032 року на суму $3 млрд і з прибутковістю 7,375% річних. Організацією угоди займалися банки BNP Paribas, Goldman Sachs і J.P. Morgan.

У жовтні 2017 року євробонди українських компаній котирувалися по 106-106,75% номіналу, а котирування корпоративних паперів перевищили номінальну вартість: євробонди ДТЕК котирувалися по 103,7% номіналу, Метінвесту – 104,6%, ПУМБ – 104%, МХП – 108,4%, Ferrexpo – 105,9%.

finance.ua


Друкувати
Найбільш популярні матеріали