НБУ скасовує чергове обмеження на валютному ринкуСтабілізація курсів національної валюти відносно іноземних надає можливість НБУ дерегулювати валютний ринок та покращити умови розрахунків з імпортними контрагентами.

Так, Національний банк спростив для бізнесу здійснення авансових платежів за імпорт товарів в іноземній валюті, йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Для цього правління Національного банку скасувало вже не актуальну і не ефективну для стабілізації валютного ринку вимогу, яка до сих пір зобов'язувала банки здійснювати попередню оплату в іноземній валюті за імпорт товарів за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість яких перевищує 5 млн доларів (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків.

Відтепер здійснювати авансові розрахунки в таких випадках можна буде і без використання акредитивів.

"Нова спрощена процедура здійснення авансових платежів за зовнішньоекономічними договорами сприятиме подальшому пожвавленню зовнішньої торгівлі і разом з тим не створить додаткового тиску на валютному ринку", - повідомив НБУ.

Відповідні зміни затверджені постановою правління Національного банку №118 від 21 листопада 2017 року і набирають чинності з 23 листопада 2017 року.

15 листопада Національний банк (НБУ) пом'якшив вимоги до бізнесу по репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали